Start
Parkinformatie
Over Parkplanet
Nieuwsarchief
Links
Contact
Artikelen
 







Efteling

      

 

ANDERRIJK

De ingang van het Anderrijk ligt komend vanaf de Pardoes Promenade rechts vooraan op het centrale Brink-plein. Omdat de attracties in dit parkdeel nauwelijks onder één noemer onder te brengen zijn en dus telkens ‘anders’ zijn, kreeg dit rijk de naam Anderrijk. Dit rijk is ook toegankelijk vanaf de Pardoes Promenade (meteen na de spoorwegovergang rechtsaf gaan) of via het plein voor het Spookslot.

De Oosterse markt in Fata Morgana - Foto: Efteling

Fata Morgana
Fata Morgana is de luchtspiegeling van de Verboden Stad. De attractie opende de poorten in 1986. Veertig computergestuurde poppen laten de sfeer van de Sprookjes van Duizend-en-een-nacht herleven. Met bootjes worden de gasten door de oerwouden naar het geheime paleis van de pasja vervoerd. Maar dat gaat niet zonder slag of stoot. De bezoekers moeten gedurende de acht minuten dat de reis duurt heel wat gevaren trotseren voordat ze de pracht en praal in het paleis kunnen aanschouwen. Dat begint al direct na het instappen: in het donkere oerwoud loeren armdikke slangen op de passagiers. Gelukkig wijst een tovenaar de weg naar de Verboden Stad. Daar zijn de bezoekers getuigen van een marktdag, vragen bedelaars om een centje of zelfs een gulden en wordt de boot aangevallen door krokodillen en een schutter. Maar de beloning is zoet: een kennismaking met de almachtige pasja die koelte wordt toegewuifd door haremdames. In zijn paleis is net een feest in volle gang, met veel gasten en een orkestje. De onverschrokken passagiers trotseren de reus Djinn en werpen vervolgens een blik in de schatkamer van de Oosterse heerser. De tovenaar wijst hen tenslotte de weg naar de uitgang, door de openschuivende muur en de mysterieuze kantelkamer.
Fata Morgana is vierduizend vierkante meter groot. Het traject over het water is 285 meter lang. De muziek is gecomponeerd door Ruud Bos. Bezoekers verlaten de attractie door De Bazaar, een winkeltje met exotische snuisterijen. Naast Fata Morgana kunnen bezoekers roeien op een grote vijver.

Informatie: Attractie voor het hele gezin – Overdekte attractie

Piraña - Foto: Parkplanet

Piraña
De Piraña is een wildwatertocht in tollende bootjes over een woeste rivier. Onderweg zijn er vier stroomversnellingen en talloze draaikolken. Vier watervallen langs de route zorgen niet zelden voor een (drijf)nat pak. De woestwaterrivier is gebouwd in de stijl van de Inca’s. Het traject van deze rapid river is 350 meter lang en de ronde vlotten doen er zes tot zeven minuten over om het eindpunt te bereiken. Onderweg kunnen de boten elkaar op diverse punten inhalen. Door de Piraña – genoemd naar de beruchte Zuid-Amerikaanse vleesetende vis – stroomt 35.000 kubieke meter water die door vier pompen in beweging wordt gehouden.

Informatie: Attractie voor het hele gezin – Openluchtattractie – Tijdens de Winter Efteling gesloten 

Het Spookslot - Foto: Efteling

Spookslot
Het Spookslot werd in 1978 geopend ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Efteling. Het was de eerste grote attractie na het Sprookjesbos en ook de eerste aanwinst die niet door Anton Pieck werd ontworpen, maar door zijn leerling Ton van der Ven. Wie binnenstapt in de spookruïne volgt eerst een brede, donkere gang en moet klapperende deuren, bewegende schedels en angstaanjagende spinnen trotseren. In een ronde ruimte hangt een grote kroonluchter aan het topje van een vinger. Daarboven jammeren de geesten. Een Oosterse geest vertelt het treurige verhaal van de vierde burggraaf van Capelle van Kaatsheuvel, die door een vloek getroffen is en nimmer nog rust zal vinden. Tot slot komen bezoekers in de hoofdshow waar op de Dance Macabre van Camille Saint Saëns een spookachtige voorstelling wordt gegeven.

Informatie: Spannende attractie voor het hele gezin – Overdekte attractie

De Dierenwereld in PandaDroom - Foto: Efteling

PandaDroom
PandaDroom bestaat uit vier gedeeltes: het Wandelwoud, de Wondergrot, het theater en de Dierenwereld. Bezoekers komen bij PandaDroom door het dichtbeboste Wandelwoud, dat al enkele verrassingen voor hen in petto heeft. De Wondergrot is een wachtruimte waar wordt uitgelegd wat er gaat gebeuren. Het Wereld Natuur Fonds, mede-initiator van de attractie, legt haar visie uit. In het theater maken de bezoekers samen met de bekende WNF-panda een reis langs de Noordpool, de koraalriffen in de oceaan en het regenwoud; alle drie gebieden die bedreigd worden in hun voortbestaan. De driedimensionale film en de speciale effecten zorgen er voor dat de toeschouwers zich onderdeel van de film voelen.
In de laatste ruimte zijn de Dierenwereld – een educatieve en interactieve speelruimte voor kinderen – de winkel Panda en het restaurant Octopus gevestigd.
PandaDroom werd in 2002 geopend door de beschermheer van het Wereld Natuur Fonds, prins Bernhard.

Informatie: Attractie voor het hele gezin – Overdekte attractie

In de Bobbaan - Foto: Zertox

Bobbaan
De Bob simuleert een snelle tocht in een bobslee door een ijskanaal. En hoewel er geen sneeuw of ijs aan te pas komt, is het gevoel toch heel authentiek. De zespersoons bobs schieten met zestig kilometer door de levensgrote goot en lijken daarbij aan de wanden te kleven. De Bobbaan werd geopend in 1985 en is twintig meter hoog. Het station heeft een Zwitsers tintje meegekregen.

Informatie: Spannende attractie – Openluchtattractie – Kan bij hevige regenval of sneeuw tijdelijk gesloten worden

Snackcounter De Steenbok - Foto: Parkplanet

Horeca in het Anderrijk
Casa Caracol (snoep, snacks), De Piraat (suikerspin, popcorn) en Het Seyland Fregat (snoep, drankjes) liggen allemaal aan het plein bij de Piraña

De Steenbok verkoopt friet en warme snacks, bij de uitgang van de Bobbaan

De Witte Walvis (snoep) is gehuisvest aan de achterzijde van het Spookslot

Oase biedt snoep, koffie en ijs en heeft een eigen terras bij Fata Morgana

Zelfbedieningsrestaurant Octopus is gevestigd in PandaDroom, biedt panini en pasta, en heeft ook een ingang halverwege de Pardoes Promenade

 

     

         
     Efteling Hotel    OVERNACHTEN • Naast het park ligt het kindervriendelijke Efteling Hotel, met 102 comfortkamers en 21 prachtig gedecoreerde themasuites NU BOEKEN

In het lommerrijke vakantiepark Efteling Bosrijk staan 203 vakantiehuisjes en appartementen NU BOEKEN
 
      
         

NAAR HET SPROOKJESBOS

NAAR HET PARKPROFIEL VAN DE EFTELING

______________________________________________________________________________
© 2009 TEKST: PARKPLANET - FOTO'S: PARKPLANET, EFTELING
(GEDEELTELIJKE) OVERNAME ALLEEN NA UITDRUKKELIJKE TOESTEMMING
 
Share/Save/Bookmark

 

 

Quote


 Parkprofielen TOP 10
 Bestbezocht week 9
  1  EFTELING 
  2  DUINRELL
  3  DISNEY PARIJS
  4  DISNEY STUDIOS
  5  EUROPA-PARK
  6  WALIBI BELGIUM
  7  MOVIE PARK 
  8  BOBBEJAANLAND
  9  WALIBI WORLD 
 10 PLOPSALAND

Pretpark ONELINERS
Nog geen subsidie voor energieneutrale achtbaan +++ Plannen voor hotel vlakbij Toverland +++ Efteling Radio op alle UPC-kabelnetten

Pretparken
VAKANTIEGIDS
Makkelijk je vakantie boeken!